Niedziela 20 maja 2018r.
Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Święto Zielonych Świątek. Uroczystością dzisiejszą kończymy okres Komunii św. Wielkanocnej.

2. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” uczynimy to na każdej Mszy św.

3. W sobotę 26 maja druga grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11.00. Zbiórka dzieci przed kościołem o godz. 10.40.

4. Spowiedź św. dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. w sobotę 26 maja, ich rodziców, rodziców chrzestnych i rodziny w piątek 25 maja. Dzieci ze szkoły Nr 9 o godz. 16.00, dzieci ze szkoły Nr 10 o godz. 16.30. Bardzo prosimy, aby wyspowiadać się w tych godzinach.

5. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do Pierwszej Komunii św. przychodzą na Mszę św. w strojach komunijnych w dniu dzisiejszym na godz. 11.15, w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.45.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. W dniu 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała, już dziś zapraszamy na tę Uroczystość i prosimy o udekorowanie ołtarzy i trasy procesji.

8. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę wspomnienie Św. Filipa Nereusza, Kapłana.

9. Zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych, licealnych i studentów na XXI Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 2 czerwca. Zapisy w zakrystii kościoła, kancelarii parafialnej i u ks. Roberta. Koszt wyjazdu 100 zł. Szczegóły spotkania na stronie internetowej: www.lednica2000.pl.

10. Zapraszamy ministrantów: byłych i obecnych wraz ze swoimi ojcami i dziadkami na Mszę świętą w najbliższą sobotę 26 maja na godz. 18.00. Po Mszy św. ministrantów z rodzinami zapraszamy na ognisko.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz dekoracji na Boże Ciało – wszystko do nabycia w kruchcie kościoła w sklepiku parafialnym.

Morze 2018
Wyjazd nad morze 17-23 sierpnia 2018
Ośrodek wypoczynkowy Jantar- Ośrodek wypoczynkowy, ul. Morska 8 Sztutowo
koszt – 800 zł
zaliczka 200 zł do 15 czerwca
zapisy u ks. Roberta
w razie pytań kontakt: email: erkarol@interia.pl
(wyjazd dla ministrantów i rodzeństwa, oraz dzieci od 10 lat zaangażowanych w Parafię).