Ogłoszenia parafialne

Niedziela 20 maja 2018r.
Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Święto Zielonych Świątek. Uroczystością dzisiejszą kończymy okres Komunii św. Wielkanocnej.

2. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” uczynimy to na każdej Mszy św.

3. W sobotę 26 maja druga grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11.00. Zbiórka dzieci przed kościołem o godz. 10.40.

4. Spowiedź św. dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. w sobotę 26 maja, ich rodziców, rodziców chrzestnych i rodziny w piątek 25 maja. Dzieci ze szkoły Nr 9 o godz. 16.00, dzieci ze szkoły Nr 10 o godz. 16.30. Bardzo prosimy, aby wyspowiadać się w tych godzinach.

5. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do Pierwszej Komunii św. przychodzą na Mszę św. w strojach komunijnych w dniu dzisiejszym na godz. 11.15, w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.45.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. W dniu 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała, już dziś zapraszamy na tę Uroczystość i prosimy o udekorowanie ołtarzy i trasy procesji.

8. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę wspomnienie Św. Filipa Nereusza, Kapłana.

9. Zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych, licealnych i studentów na XXI Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 2 czerwca. Zapisy w zakrystii kościoła, kancelarii parafialnej i u ks. Roberta. Koszt wyjazdu 100 zł. Szczegóły spotkania na stronie internetowej: www.lednica2000.pl.

10. Zapraszamy ministrantów: byłych i obecnych wraz ze swoimi ojcami i dziadkami na Mszę świętą w najbliższą sobotę 26 maja na godz. 18.00. Po Mszy św. ministrantów z rodzinami zapraszamy na ognisko.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz dekoracji na Boże Ciało – wszystko do nabycia w kruchcie kościoła w sklepiku parafialnym.

Morze 2018
Wyjazd nad morze 17-23 sierpnia 2018
Ośrodek wypoczynkowy Jantar- Ośrodek wypoczynkowy, ul. Morska 8 Sztutowo
koszt – 800 zł
zaliczka 200 zł do 15 czerwca
zapisy u ks. Roberta
w razie pytań kontakt: email: erkarol@interia.pl
(wyjazd dla ministrantów i rodzeństwa, oraz dzieci od 10 lat zaangażowanych w Parafię).