Niedziela 27 listopada 2022r.
Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00. W sobotę na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci. Zachęcamy do przychodzenia na Roraty z lampionami i świecami.

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

3. W tym roku proponujemy dwie formy kolędy. Pierwszą formą wizyty duszpasterskiej są indywidualne spotkania. Zapisy na kolędę odbywają się w zakrystii kościoła oraz kancelarii parafialnej i potrwają przez cały listopad. Od Adwentu pragniemy rozpocząć odwiedziny Parafian. Drugą formą wizyty duszpasterskiej są spotkania w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic, które rozpoczniemy od stycznia. Spotkania będą odbywały się podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

4. Opłatki wigilijne są do nabycia u pana organisty: w kościele po każdej Mszy świętej przy wejściu na chór i w tygodniu w domu parafialnym.

5. Nabożeństwo czterdziestogodzinne, będziemy przeżywać od 9 do 11 grudnia.

6. W sklepiku parafialnym można nabyć świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zakon franciszkański rozprowadza świece w Niedzielę Adwentu od rana do godziny 13.30.

7. Pragniemy po raz drugi wziąć udział w akcji Paczuszka dla maluszka. Zebrane dary przekażemy do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w Niegowie. Dary ( środki czystości; książeczki do czytania; kolorowanki) możemy zostawić w bocznej nawie naszego kościoła pod figurą Dobrego Pasterza. Osoba, która przyniesie swoje dary jest proszona o zabranie bombki umieszczonej na drzewku.

8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: w czwartek; w piątek i w sobotę od godziny 17.00.

9. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Spowiedź św. od godz. 6.45 i po południu od godz. 17.00.

10. W przyszłą niedzielę, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

11. Poświęcenie medalików dla dzieci z klas trzecich odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.15.

12. Z kalendarza liturgicznego: w środę święto świętego Andrzeja Apostoła; w sobotę wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego.

Opłatki wigilijne można nabywać u pana organisty w kościele po każdej Mszy świętej przy wejściu na chór lub u niego w domu parafialnym przez wszystkie dni tygodnia.