Niedziela 14 sierpnia 2022r.
Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą

1. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji i wpisywania swych zobowiązań w księdze trzeźwości, która jest wyłożona pod chórem.

2. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie zaprasza wszystkich seniorów do nowego klubu Senior plus, który zostanie otwarty przy ulicy Kubusia Puchatka 11. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu. MOPS zachęca do udziału w terapeutycznych kursach dla osób dorosłych po udarze oraz terapeutycznych kursach tańca dla osób dorosłych z chorobą Parkinsona. Więcej informacji można uzyskać w Centrum Aktywności Lokalnej przy MOPS, ul. Jasna 3. Telefon kontaktowy i email znajdują się w gablocie przed kościołem.

3. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 18.00. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W tym dniu przypada 102 rocznica Cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

4. Zbiórki dzieci i młodzieży wyjeżdżających do Sztutowa w czwartek 18 sierpnia o godzinie 7.45 – przed kościołem.

5. Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie świętego Jacka; w sobotę wspomnienie świętego Bernarda.