Ogłoszenia parafialne

Niedziela 24 września 2023r.
Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Piątą Niedzielę Zwykłą

1. Jubileusze małżeńskie będziemy przeżywać dziś podczas sumy o godzinie 12.30. Zapraszamy wszystkie małżeństwa na wspólną modlitwę. Na zakończenie mszy jubileuszowej każde małżeństwo otrzyma indywidualne błogosławieństwo i pamiątkę jubileuszową.

2. Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej zaprasza na Mszę Trydencką dziś o godzinie 15.00.

3. Pierwsze zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej, odbędzie się jutro o godzinie 18.30 ( w kościele ).

4. Trwa przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych. Chętni mogą się zgłaszać do zakrystii lub bezpośrednio do księdza Roberta.

5. Wszystkich zainteresowanych poznaniem wspólnoty oazowej, zapraszamy na spotkanie w piątek 29 września o godzinie 19.15 do Sali parafialnej. Zaproszenie jest skierowane do osób od czwartej klasy szkoły podstawowej i młodzieży ze szkół średnich.

6. 1 października o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ludności cywilnej i powstańczej Warszawy oraz więźniów obozu Dulag 121 i osób niosących im pomoc. Następnie odbędzie się koncert słowo-muzyczny Kiedy ucichną pociągów dreszcze – pamięci wszystkich wypędzonych oraz tych, którzy nieśli im pomoc – przygotowany przez Fundację ART.

7. Różańce dla dzieci z klas 3 poświęcimy w niedzielę 1 października podczas Mszy świętej o godzinie 11.15.

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane przez cały październik o godzinie 17.30. W środy różaniec prowadzą dzieci.

9. W przyszłą niedzielę przypada niedziela adoracyjna. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

10. Pierwsze spotkanie dla młodzieży klas pierwszych szkoły średniej, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, odbędzie się we wtorek 24 października o godzinie 18.30.

11. Kolejne spotkanie z liturgistą, księdzem profesorem Zdzisławem Jańcem, odbędzie się w poniedziałek 2 października o godzinie 18.30.

12. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa; w środę wspomnienie świętego Wincentego Pallotiego; w czwartek wspomnienie świętego Wacława; w piątek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie świętego Hieronima.