Niedziela 15 października 2017r.
Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Ósmą Niedzielę Zwykłą

1. W poniedziałek obchodzić będziemy trzydziestą dziewiątą rocznicę wyboru Papieża Świętego Jana Pawła II. Modlimy się w tym dniu modlitwą dziękczynną za naszego Wielkiego Świętego Polaka.

2. W sobotę 21 października o godz. 17.15 Nabożeństwo do Matki Bożej Pani Żbikowskiej połączone z Różańcem.

3. Rozpoczęliśmy przyjmowanie na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Pragniemy poinformować, że zgodnie z praktyką kościoła ofiara za wypominki roczne od jednej osoby lub rodziny wynosi tyle co przeciętna ofiara na intencję Mszy św.

4. W środę 18 października jest to dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.

5. W poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. We wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika. W środę Święto Św. Łukasza Ewangelisty. W czwartek wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika. W piątek wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana. W sobotę wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

Klerycy Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego zapraszają rozeznających powołanie na dzień skupienia. Rekolekcje rozpoczną się w piątek, 27 października o 18.00, a zakończą obiadem w sobotę 28 października ok. 13.00. Udział w nich jest bezpłatny. Jeśli chcesz wziąć w nich udział, wyślij zgłoszenie na adres powolania@wmsd.waw.pl do dnia 24 października. Dostarczymy Ci potrzebnych informacji. Zabierz ze sobą Pismo Święte, długopis, śpiwór.

Zapraszamy dzieci do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Akademia polega na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pięć pytań testowych dotyczących znajomości tekstu Ewangelii przeznaczonej na daną niedzielę. Akademię 1,2 i 3 przynosimy do kościoła 15 października na Mszę św. o godz. 11.15; podpisujemy i zostawiamy w koszu z napisem AKADEMIA.