Ogłoszenia parafialne

Niedziela 26 listopada 2023r.
Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

2. Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej zaprasza na Msze Trydencką dziś na godzinę 15.00.

3. Od Adwentu pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską – kolędę. W tym roku proponujemy dwie formy kolędy. Pierwszą formą wizyty duszpasterskiej będzie kolęda z czasów sprzed pandemii. Pragniemy odwiedzić mieszkańców Domaniewa, Domaniewka, Koszajca, Moszny oraz Parafian z Gąsina. Dla pozostałych Parafian proponujemy drugą formę kolędy, czyli spotkania indywidualne ( kolęda na zaproszenie). Zapisy na kolędę rozpoczniemy od przyszłej niedzieli.

4. Opłatki wigilijne są do nabycia u pana organisty: w kościele po każdej Mszy świętej przy wejściu na chór i w tygodniu u niego w domu.

5. Spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się jutro po Mszy świętej wieczornej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godziny 6.45 i po południu od godziny 17.00.

7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: w piątek i w sobotę od godziny 17.00.

8. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, który jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W trakcie Adwentu pragniemy po raz 3 wziąć udział w akcji Paczuszka dla maluszka. Chcemy nieść iskierkę radości i dobra, do tych którzy tak bardzo potrzebują pomocy. Zebrane dary przekażemy do Domu Dziecka w Kowalewie. Dary możemy zostawić w bocznej nawie naszego kościoła pod figurą Dobrego Pasterza.

9. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 11.15 poświęcimy medaliki dla dzieci z klas trzecich.

10. Nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpoczniemy w tym roku 8 grudnia.

11. Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd zimowy w dniach od 15 do 20 stycznia 2024 roku. Zapisy u księdza Roberta do 14 grudnia. Koszt wyjazdu 900 zł. Wiek uczestników od klasy 4 szkoły podstawowej.

12. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie organizuje w dniach od 7 do 14 maja 2024 roku pielgrzymkę samolotową na Cypr, śladami świętego Pawła i świętego Barnaby. Szczegółowy plan wyjazdu i podstawowe informacje znajdują się na stronie internetowej Parafii.

13. Najbliższe spotkanie z ks. profesorem Zdzisławem Jańcem, odbędzie się 11 grudnia po Mszy świętej wieczornej.

14. Taca w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

15. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek święto świętego Andrzeja Apostoła.