Niedziela 11 listopada 2018r.
Ogłoszenia Duszpasterskie na Trzydziestą Drugą Niedzielę Zwykłą

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody uroczystości rozpoczną się Mszą św. odprawioną w naszym kościele o godz. 11.15. Po Mszy św. o godz. 12.30 oficjalne uroczystości pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, następnie w Muzeum Dulag będzie miał miejsce koncert patriotyczny pt. Wolności śpiew. Zakończenie obchodów uroczystości o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

2. Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Odsłonięcie odbędzie się 11 listopada 2018 r. o godz. 20.20 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30. Odsłonięciu tablicy będzie towarzyszyć iluminacja świetlna na budynku Starostwa.

3. W sobotę 17 listopada o godz. 17.20 Nabożeństwo do Matki Bożej Pani Żbikowskiej.

4. Jest nowy nr listopadowy Dzwonu Żbikowa. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego miesięcznika i innej prasy dostępnej w naszym kiosku.

5. W poniedziałek wspomnienie Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika. We wtorek wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski. W sobotę wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy.

Wyjazd zimowy dla ministrantów ( oraz uczniów od klas 4 Szkoły Podstawowej ) 04.02.2019 – 10.02.2019r. do Chłabówki Dolnej 37a– koszt 700 zł ( bez karnetów na zjazdy i wypożyczalnie sprzętu). Zapisy do 15 grudnia u ks. Roberta.

Pan organista rozpoczął już roznoszenie opłatków wigilijnych. Poświęconym opłatkiem dzielimy się w czasie wieczerzy wigilijnej składając świąteczne życzenia. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty za oprawę muzyczną Mszy świętych i nabożeństw odprawianych o stałych godzinach w dni powszednie, niedziele i święta.

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.